pusty pusty pusty
pusty
pusty pusty forum szukaj książki linki artykuły
home c c c c c c c c c
teoria dla początkujących schematy elektronika retro mikrokontrolery pusty
na dół

Mikrokontrolery


Kurs Bascom-AVR w przykładach

Pisząc ten materiał zakładam, że znasz już budowę mikrokontrolera AT90S2313, bo jest on głównym bohaterem tego kursu. Jeżeli nie poznałeś jeszcze jego budowy, to wróć najpierw do materiałów, w których jest to opisane, gdyż uważam (wbrew temu co można przeczytać w niektórych publikacjach), że nie jest prawdą jakoby można było się nauczyć pisać bardziej złożone, a nawet proste programy dla mikrokontrolerów, nie znając chociaż ogólnie ich budowy. Takie przynajmniej jest moje zdanie. Oczywiście elementem zapewniającym powodzenie jest również posiadanie kompilatora BASCOM-AVR. Jeżeli jeszcze go nie masz, to zaglądnij tutaj.
   Elementem wprawdzie nie niezbędnym ale ułatwiającym całą sprawę jest posiadanie jakiegoś układu uruchomieniowego. Ja używam do nauki między innymi zetawu ZL1AVR i programiki prezentowane w tym kursie są pisane pod ten właśnie zestaw. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące tego "kursu".
   Poniżej widnieje wykaz zawartości kursu - wystarczy kliknąć w wybrany odnośnik aby przenieść się do właściwego miejsca, można też nacisnąć strzałkę "dalej" (w tym przypadku przejdziesz do następnego tematu w ustalonej kolejności) lub wybrać temat z rozwijalnego "menu mikrokontrolery".
Kurs BASCOM-AVR
pusty
To nie wszystko - już wkrótce dalszy ciąg kursu BASCOM-AVR ...

Literatura:

"Zrozumieć małe mikrokontrolery" - J. M. Sibigtroth
"Mikrokontrolery AVR w praktyce" - J. Doliński
pusty
do góry
WsteczMenuDalej
pusty

UWAGA: Wszystkie umieszczone schematy, informacje i przykłady mają służyć tylko do własnych celów edukacyjnych i nie należy ich wykorzystywać do żadnych konkretnych zastosowań bez przeprowadzenia własnych prób i doświadczeń, gdyż nie udzielam żadnych gwarancji, że podane informacje są całkowicie wolne od błędów i nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikające z zastosowania podanych informacji, schematów i przykładów.


Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów oraz znaki towarowe umieszczone na tej stronie są zastrzeżone dla ich właścicieli.
Używanie ich tutaj nie powinno być uważane za naruszenie praw właściciela, jest tylko potwierdzeniem ich dobrej jakości.

All trademarks mentioned herein belong to their respective owners.
They aren't intended to infringe on ownership but only to confirm a good quality.


Strona wygląda równie dobrze w rozdzielczości 1024x768, jak i 800x600.
Optymalizowana była pod IE dlatego polecam przeglądanie jej w IE5.5 lub nowszych przy rozdzielczości 1024x768.


© Copyright 2001-2005   Elektronika analogowa
pusty
pusty pusty pusty